süs köpeği

 

Yorkshire Terrier

Ana Sayfa

yorkshire terrier yavrusu | yorkshire terrier fiyat

yorkshire terrierTeacup Yorkshire Terrier; Yorkshire terrier Çok uzun, ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına dökülür. Yorkshire terrier vücutta ve kuyruğunda çelik mavisi diğer yerlerinde ten rengidir. Yavrular siyah ve ten rengi doğar. Yorkshire terrier düz bir kafaya, orta uzunlukta burun yapısına, siyah bir buruna ve düzenli dişlere sahiptir. Yorkshire Gözler mutlu bir ifadeyle bakar. Kulaklar "V" şeklinde dik ya da yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Yorkshire terrier ırkının bacaklar yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Yorkshire terrier baştaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve mama kabına girmesini engellemek için tepede toplanmasını gerektirecek kadar sık ve uzundur.

SATILIK YORKSHİRE TERRİER YAVRULARI

Teacup Yorkshire Terrier  yorkshire terrier fiyat  yorkshire teacup terrier 
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Yorkshire Terrier Yavruları; Yorkshire terrier Çok uzun, ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına dökülür. Yorkshire terrier vücutta ve kuyruğunda çelik mavisi diğer yerlerinde ten rengidir. Yavrular siyah ve ten rengi doğar. Yorkshire terrier düz bir kafaya, orta uzunlukta burun yapısına, siyah bir buruna ve düzenli dişlere sahiptir. Yorkshire Gözler mutlu bir ifadeyle bakar. Kulaklar "V" şeklinde dik ya da yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Yorkshire terrier ırkının bacaklar yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Yorkshire terrier baştaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve mama kabına girmesini engellemek için tepede toplanmasını gerektirecek kadar sık ve uzundur.

Yorkshire Terrier Karakteri 
Yorkshire Terrier, küçük boyutlarının farkında değil gibi yaşar. Her zaman maceraya ve belaya hazırdır. Bu küçük köpek oldukça cesur, enerjik, sadık ve zekidir. Sahibine karşı sevgi dolu ancak bazen yabancılara karşı mesafelidir. Küçük hayvanlar ve yabancı köpeklere karşı saldırgan olabilir. Onun boyutlarına saygı duyacak olgun çocuklarla arası daha iyidir. Yorkshire bazen inatçı olsa da eğitimi kolaydır. Irk insana fazla bağlıdır ve bol sevgi ve ilgi ister. Yorkshire mükemmel bir bekçi köpeğidir. Şaşırdığında, korkutulduğunda ya da kızdırıldığında ısırabilir. Yine de genelde şirin ve tatlı bir köpektir. Tuvalet eğitiminde zorluk çıkarabilir. Bu küçük köpekler aşırı korumacı bir havayla büyütülmemelidir. Aksi halde nevrotik olabilirler. Yorkshire havlamayı sever; fakat tersi de kolaylıkla öğretilebilir.

Yorkshire Terrier Fiyatı
Yorkshire Terrier, Yorkshire terrier yavruları numaralarına ve şecerelerine göre 2.000 ₺ ile 4.000 ₺ arasında fiyatları değişmektedir.

Yorkshire Terrier Egzersiz İhtiyacı 
Yorkshire Terrier, fazla egzersize gereksinim duymaz. Yine de düzenli egzersizin keyfini çıkarmaktan da geri durmayacaktır.

Yorkshire Terrier Bakımı 
Yorkshire Terrier, düzenli bakım gereklidir. Kürkün günlük taranmaya ihtiyacı vardır. Baştaki tüyler tokayla toplanabilir. Dişleri düzenli olarak temizlenmelidir. Bu ırk neredeyse hiç tüy dökmez.

Yorkshire Terrier Kökeni 
Yorkshire Terrier, 100 yaşındadır; ancak madenlerdeki sıçanların yanı sıra çiftlik çevresindeki porsuk ve tilki avı için geliştirilen Yorkshire Terrier'in üreticisi Kuzey İngiltereli işçiler ırkın gelişiminde kullandıkları köpekler konusunda kayıt tutmamışlardır. Yine de Yorkshire'daki yün atölyelerinde çalışmaya gelen İskoçyalılar görünüşe bakılırsa Skye ve Clydesdale başta olmak üzere çeşitli terrierleri ile birlikte gelmişlerdir. Bu köpekler uzun tüylü Leeds Terrieri gibi bölgesel tiplerle çiftleştirilmiştir. Malta Terrieri, Siyah & Ten Rengi Manchester ve Dandie Dinmont Terrierleri de bu kanlara katkıda bulunmuş olabilir. Başta, bugünkünden çok daha büyük bir köpekti. Seçici üretimle bugünkü boyutlarına düşürülmüştür. İlk Yorkshire, bugünkü standardıyla, 1870'de köpek yarışmalarına çıkarılmıştır.

Yorkshire Terrier yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Yorkshire Terrier adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

                 


Toy Poodle 

 SÜS KÖPEKLERİ

 (0532) 343 80 41