TOY POODLE YAVRU

toy poodle yavru

Ana Sayfa

Satılık Toy Poodle Yavru

Toy Poodle ırkı Dünyada en çok tanınan bir ırk konumundadır. Toy Poodle ırkı ilk kez Almanya da üretilmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu iki ülkenin ortak ırkı durumundadır.  Poodle ırkı Avrupa da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle birlikte Amerika ve diğer köpek kulüpleri bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler. Poodle ırkı, Toy Poodle 24-28 cm. arası Minyatür Poodle ırkı 25-45 cm. arasında, Standart Poodle ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar.
toy poodle yavru
 
Toy Poodle dünyanın en zeki ikinci sırasındaki köpek ırkıdır. Toy Poodle ırkı Hibrit ırklar olarak bilinen Maltipoo gibi ırkların çiftleşmesinde dominant bir ırk olan Toy Poodle her zaman sabit kalıp diğer ırklar sürekli olarak değişmektedirler. Bu ırkın en önemli özelliği tüy dökmemesi, koku yapması ve anti alerjik olasından dolayı dünyanın en iyi aile köpeği konumundadır. Poodle ırkının renk çeşitliliği bir hayli fazladır, Red Toy Poodle olarak bilinen kızıl, siyah, apricot (portakal), beyaz, silver (gümüş) ve siyah beyaz olarak geniş bir renk skalasına sahiptirler. Poodle ırkının görsel bir avantajı da çok faza tıraş şeklinin olmasıdır.

Satılık Toy Poodle Yavruları

 toy poodle yavru toy poodle yavru 
   

toy poodle yavru

Toy Poodle Yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Toy Poodle Yavru sayfalarımızı ziyaret edebilir veya bizi arayabilirsiniz.

 
Toy Poodle Yavru anti alerjik, tüy dökmeme ve koku yapmama özellikleri ile apartman dairesinde beslemek için son derece uygundur. Anti alerjik özelliklerinden dolayı da alerjisi olanlar içinde her hangi bir sorun yaratmamaktadır. Toy Poodle Yavru aynı zamanda minyatür poodle olarak ta anılmakla birlikte kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Toy Poodle Yavru uzun bir bir kafa şekli ve uzun bir burnu vardır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır.

İletişim

Toy Poodle Üretim Çiftliği

Osmangazi / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri twitter   süs köpeği facebook   süs köpekleri instagram   süs köpeği pinterest

Süs Köpeği