Toy Poodle Yavrusu

toy poodle yavrusu

Toy Poodle Yavrusu

Toy Poodle Yavrusu, Dünyada en çok tanınan bir ırk konumundadır. Toy Poodle ırkı ilk kez Almanya da üretilmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu i ükilkenin ortak ırkı durumundadır.  Poodle ırkı Avrupa da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle birlikte Amerika ve diğer köpek kulüpleri bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler. Poodle ırkı, Toy Poodle 24-28 cm. arası Minyatür Poodle ırkı 25-45 cm. arasında, Standart Poodle ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar.

Toy Poodle çok sosyal, iyi huylu ve hareketli bir ırk olmasının yanında başka petlerle ve çocuklarla herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Toy Poodle ırkı hem ev içerisinde hem de bahçede beslenebilmeye müsaittir ler. Bu ırk aynı zamanda bölgesine girecek yabancı insanlara karşı pasif olarak ta koruma yapabilmektedir. 

toy poodle yavrusu toy poodle yavrusu
 
Toy Poodle dünyanın en zeki ikinci sırasındaki köpek ırkıdır. Toy Poodle ırkı Hibrit ırklar olarak bilinen Maltipoo gibi ırkların çiftleşmesinde dominant bir ırk olan Toy Poodle her zaman sabit kalıp diğer ırklar sürekli olarak değişmektedirler. Bu ırkın en önemli özelliği tüy dökmemesi, koku yapması ve anti alerjik olasından dolayı dünyanın en iyi aile köpeği konumundadır. Poodle ırkının renk çeşitliliği bir hayli fazladır, Red Toy Poodle olarak bilinen kızıl, siyah, apricot (portakal), beyaz, silver (gümüş) ve siyah beyaz olarak geniş bir renk skalasına sahiptirler. Poodle ırkının görsel bir avantajı da çok faza tıraş şeklinin olmasıdır.

TOY POODLE YAVRUSU : Toy Poodle üretim çiftliğinden Avrupa standartlarında Toy Poodle Yavruları. Ülkemizdeki Toy Poodle Yavru fiyatları öncelikle renklerine ve şecere durumunda göre 3000 ₺ ile 8000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Satılık Toy Poodle Yavruları

 toy poodle yavrusu toy poodle yavrusu 
   

toy poodle yavrusu

Toy Poodle Yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Toy Poodle Yavru sayfalarımızı ziyaret edebilir veya bizi arayabilirsiniz.

 
TOY POODLE YAVRUSU ; Toy Poodle Yavrusu anti alerjik, tüy dökmeme ve koku yapmama özellikleri ile apartman dairesinde beslemek için son derece uygundur. Anti alerjik özelliklerinden dolayı da alerjisi olanlar içinde her hangi bir sorun yaratmamaktadır. Toy Poodle Yavru aynı zamanda minyatür poodle olarak ta anılmakla birlikte kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Toy Poodle Yavru uzun bir bir kafa şekli ve uzun bir burnu vardır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır. Toy Poodle yavrusu için olabilecek bütün düz renkler kabul edilir. Ülkemizdeki Toy Poodle Yavru fiyatları öncelikle renklerine ve şecere durumunda göre 3000 ₺ ile 8000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Toy Poodle Yavrusu yaşam ortamı
Toy Poodle apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz bir evde bakılması kolaydır. 

Toy Poodle Yavrusu egzersiz İhtiyacı
Toy Poodle Yavru, uzun yürüyüşlerden hoşlanır. Düzenli olarak güvenli bir alanda serbest koşmasına ve oynamasına izin verildiğinde psikolojik olarak ve kondisyon açısından daha iyi durumda olur.

Toy Poodle Yavrusu bakımı
Toy Poodle Yavrusu ciddi bakım gerektiren bir ırktır. Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin düzenli olarak tartardan arındırılması gerekir. Toy Poodle hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir. 

Toy Poodle Yavru Kökeni
Toy poodle Yavru ırkı Batı Avrupa' da yaklaşık 400 yıldan bu yana bilinmektedir. Avrupa ülkelerinden kesin olarak hangisinden köken aldığı tam olarak bilinmese de, günümüzde Fransa' dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa' nın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa' nın hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. Poodle ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmektedir. Poodle geçmişte av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Fransızlar ise daha sonra ırkın zekası, öğrenme kapasitesi ve showlarda kullanılması üzerine yoğunlaşarak poodle' ın bir sirk köpeği haline gelmesini sağlamıştır. Ülkedeki yüksek popülaritesi nedeniyle ırkın "Fransız poodle" olarak anılmasına yol açmıştır, ancak Fransa' da poodle "Canishe" olarak adlandırılır. Toy ve Minyatür Poodle ırkları, Standart Poodle ırkından boyutlarına göre seçici yetiştirilme yapılması ile elde edilmiştir. Üç boyut tek ırk olarak kabul edilir ve boyut dışında hepsi için aynı kriterler geçerlidir. Günümüzde poodle daha çok pet veya show köpeği olarak yetiştirilmektedir.

 

İletişim

Toy Poodle Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri twitter   süs köpeği facebook   süs köpekleri instagram   süs köpeği pinterest

Ana Sayfa