Pug Yavrusu

pug yavru

Pug Yavru

PUG YAVRUSU : Süs Köpekleri üretim çiftliğinden Pug yavruları, Pug ırkının ülkemizdeki Pug olarak bilinmekle birlikte literatürde Irk ismi Mops olarak geçmektedir. Kökeni Çin ülkesine ait olup, 5 ile 8 Kg. arası bir kütleye sahip olup, basık burunlu olmasından dolayı yaşam süresi 10 ile 12 yıl arasındadır. Pug Köpek diğer petlerle ve insanlarla arası son derece iyi sayılmaktadır. Pug ırkının eğitilebilirlik seviyesi farklı bir eğitim yapısına sahip olup, eğitim müfredatında değişken aralıklı eğitim müfredatı uygulanması halinde başarı seviyesi yüksektir. Pug ırkının tüy dökümü orta derecededir. Pug Irkı renkleri Gri, Siyah ve ülkemizde az bulunan Beyaz Pug rengi bulunmaktadır. Pug ırkının eğitilebilirlik seviyesine dikkat edilmesi durumunda ilk defa köpek besleyecekler için de ideal sayılır. Pug Yavru apartman dairesinde beslenmesi uygundur.

Satılık Pug Yavruları

pug yavru Pug Yavru
   
pug yavru pug yavru
   
pug yavru siyah pug yavru

Pug Özellikleri

Pug Yavru üretim çiftliğinden satılık pug yavruları. Pug yavru ırkı kare, tıknaz ve kompakt bir yapıya sahiptir. Kısa ve yumuşak kürkü gri ve siyah renklerde olabilir. Pug yavru yüzü ve kulakları her zaman siyahtır. Kulakların Bulldog gibi yarı dik ve uçları kırık olması tercih edilir. Yanaklardaki benler güzellik noktaları olarak görülür. Gözler belirgin, ifade dolu koyu renkli ve parlaktır. Dişler çok hafif alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır. Sırt kısa ve sırt çizgisi yere paralel ve düzdür. Kuyruk sırtta çember halinde taşınır. Makbul olan çifte sarmal olmasıdır. Bacaklar düz ve güçlüdür. Bu da onlara sanki yuvarlanırmış gibi ırka has neşeli bir görünüm sağlar.
Satılık Pug Yavru Fiyatları
Ülkemizde Pug Köpek yavrusu fiyatları, engine ve şecere durumuna göre 1500 ₺ ile 3000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Pug Yavru Özellikleri
Pug yavru küçük pakette büyük köpek olarak bilinir. Mutlu, hareketli ve sadık köpeklerdir. Oyun oynamayı dolayısıyla da yaramazlık yapmayı severler. Biraz inatçıdırlar. Çok zeki olsalar da tekrar içeren eğitim rutinlerinden çabuk sıkılırlar. Pug yavru ses tonunuza karşı duyarlı olduğundan sert cezalara gerek yoktur. Bu köpek ya çok heyecanlı ya da donuk karakterli olabilir. İyi bir bekçi köpeğidir; ancak gereksiz havlamaz. Pug diğer köpekler ve ev hayvanları ile iyi geçinir. Çocuklar ve eve gelen ziyaretçilerle de arası iyidir. Çok fazla ilgi istediğinden kıskanç olabilir.

Pug yaşam ortamı
Pug Yavruları apartman için uygun bir köpektir. Ev içinde pek hareketli değildir ve bahçesiz bir evde de yaşayabilir. Aşırı sıcağa ve soğuğa dayanamaz.

Pug Yavru egzersiz İhtiyacı
Pug kısa ve düz bacaklı güçlü köpeklerdendir. Enerjik oyunlardan hoşlanır ve sağlığını koruması için düzenli egzersize gereksinim duyar. Yine de aşırıya kaçılmamalıdır.

Pug Yavru bakımı
Pug yavrusunun düz ve kısa tüylerin bakımı kolaydır. Düzenli olarak taranması yeterlidir. Sadece gerektiğinde yıkanmalıdır. Banyodan sonra üşütmesine izin verilmemelidir. Yüzündeki kırışıklıklar düzenli olarak temizlenmelidir. Bu ırk mevsimsel olarak çok tüy döker.

 
pug siyah pug yavrusu
   
pug pug yavruları
   

Pug Yavru Fiyatı

Bu sevimli ve pörtlek gözlü ve son derece sevimli köpek ırkını ülkemiz bir TV kanalında yayınlanan dizide "RIFKI" isimli PUG köpek ırkından tanımaya başlamıştır. Pug Köpek Yavru fiyatları renkleri ve şecere durumuna göre 1.500 TL ile 4.000 TL arasında satış fiyatları görülmektedir.

 

İletişim

PUG Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri instagram    süs köpeği pinterest

Ana Sayfa