maltese terrier

 

MALTESE TERRİER YAVRU

maltese terrier yavru

Ana Sayfa

 

Maltese Terrier Yavru

MALTESE TERRİER YAVRU ; Maltese Terrier yavru ırkının karakteri, yaşam ortamı, maltese terrier fiyatları ve satılık maltese terrier yavruları. Maltese Terrier yavrularımız uluslararası FCI ve KIF maltese terrier yavrustandartlarındadır. Maltese terrier yavrusu sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük ama sağlam yapılı bir köpektir. Maltese Terrier, alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Maltese terrier rengi beyazdır. Ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Maltese terrier ırkının kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Maltese Terrieri ince yapılı ama sağlam bir köpektir.Maltese Terrier ırkının ülkemizdeki fiyat aralığı, erişkin olduğunda ulaşacağı ağırlığa ve anne babanın şecere durumuna göre 1200 ₺ ile 3000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. 

Satılık Maltese Terrier Yavruları

maltese terrier yavru maltese terrier yavru
   
 maltese terrier yavru maltese terrier yavru
   
maltese terrier yavru maltese terrier yavru
   
maltese terrier yavru maltese terrier yavru 

Maltese Terrieri yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Maltese Terrier Yavru adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Maltese Terrier Yavru Özellikleri 
Maltese Terrier yavru ırkı canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Maltese Terrier Yaşam Ortamı 
Maltese Terrier ırkı apartman hayatı için idealdir. Ev içinde oldukça aktiftirler.
 

Maltese Terrier Yavru Fiyatları
maltese terrier fiyatları ülkemizdeki fiyat aralığı, erişkin olduğunda ulaşacağı ağırlığa ve anne babanın şecere durumuna göre 1200 ₺ ile 3000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.
 

Maltese Terrier Yavru Bakımı 
Maltese Terrier, Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile
yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da allerjik kişiler için uygun bir seçenektir.

Maltese Terrier  Irk Kökeni 
Maltese Terrier, Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak
Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

 

                 


Süs Köpekleri 

 MALTESE TERRİER ÜRETİM ÇİFTLİĞİ

 0532 343 8041