Bichon Frise

bichon frise yavru

Bichon Frise Yavru

BİCHON FRİSE :Bichon Frise ev ortamında köpek tüyüne alerjisi olanlar için son derece uygun bir köpektir. Bichon Frise 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bichon Frise Yavrusu ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır, fakat gri yada kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Bichon Frise Yarışmalarda poodle kesimli yada sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Bichon Frise tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Bichon Frise Yavrusu ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Bichon Frise alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. Bichon Frise Yavrusu kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Satılık Bichon Frise Yavruları

Bichon Frise Yavru bichon frise yavrusu
   
Bichon Frise Yavru bichon frise yavrusu
   
Bichon Frise Yavru bichon frise yavrusu

Bichon Frise Fiyatları

Bichon Frise ırkının ülkemizde satış fiyatları, yavruluk ve şecere durumuna göre 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik yansıtabilmektedir.

Bichon Frise Özellikleri

Bichon Frise Yavrusu, Bichon Frise Yavru erişkin döneme ulaştığında 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bichon Frise ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır; fakat gri yada kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Bichon Frise tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Bichon Frise alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. Bichon Frise boyun uzun ve göğüs gelişmiştir. Kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Bichon Frise özellikleri :
Bichon Frise Yavrusu,
insanla olmaya bayılan en sevimli küçük köpek ırklarından birisidir. Bağımsız bir ruhu vardır. Zeki, sevgi dolu, cesur ve canlıdır. Bu göz alıcı kibar köpek nedensiz yere havlayan köpeklerden değildir. Yaşanması kolay kendinden emin hayat dolu bir doğası vardır. Eğitimi kolaydır. Mutlu olmak için insana ihtiyaçları vardır. Doğal olarak sosyal köpeklerdir ve ailenin bir parçası oldukları zaman gerçekten mutlu olurlar. Ayrıca diğer ev hayvanları ve köpeklerin de bulunduğu çocuklu ailelerde de mutlu olabilirler. Pek çok diğer küçük ırk köpek gibi tuvalet eğitimini almakta biraz zorlanabilirler. Bichon Frise, 1980'lerin en popüler kucak köpeklerinden biridir. Para için dikkatsizce üretilmesi nedeniyle ısırmaya eğilimli huysuz bireyler yetiştirilmiştir. Bir Bichon almak istediğinizde dikkatli bir üreticiden alınması tavsiye edilir.

Bichon Frise yaşam ortamı
Bichon Frise,
yeterli egzersiz sağlandığı sürece mutlu bir şekilde apartmanda yaşayabilir. Bichon Frise Yavru evde çok hareketli olmadıklarından bahçesiz bir evde de mutlu olabilirler.

Bichon Frise egzersiz ihtiyacı
Bichon Frise
küçük köpekler oyun sırasında günlük egzersiz gereksinimlerinin çoğunu karşılayabilirler. Yine de açık alanda yürüyüş ve koşturmaktan da büyük keyif alırlar.

Bichon Frise Yavru bichon frise yavrusu
Bichon Frise bakımı
Bichon Frise Yavru
 ırkı sık sık taranmalı ve ayda bir yıkanmalıdır. Yaklaşık her 4 haftada bir de profesyonel tıraş gereklidir. Bichon Frise Yavru göz ve kulak çevresi küt uçlu bir makasla kırpılmalı ve göz çevresi lekelenmeye karşı düzenli olarak temizlenmelidir. Bichon Frise Yavru nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu nedenle alerjik kişiler için uygun bir ırktır.

Bichon Frise kökeni
Bichon Frise
ilk defa Barbet Su Spaniel'i ve Poodle melezi olarak 14. yüzyılda görüldü. Bichon, İspanyol tüccarlar tarafından Fransa' ya getirildi ve 16. yüzyılda Fransız sarayının maskotuna dönüştü. Popüler bir gösteri köpeğiydi. Bugün Bichon Frise temel olarak bir eşlik ve yarışma köpeğidir.

/

İletişim

Bichon Frise üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri instagram    süs köpeği pinterest

Ana Sayfa