Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Yorkshire Terrier

yorkshire terrier

Yorkshire Terrier Fiyat Yavru Özellikleri

Yorkshire terrier köpek cinsi sahiplenirken, ufak arzu edip onu her gittiğimiz yere çantamızda götürecekmiş gibi hayal ederiz. Bundan dolayı teacup yavru sahiplenmeye niyetlenirken, yavru köpeğin maliyetinden daha çok erişkinliğe ulaştığında ulaşacağı standartlar olmalıdır.

Apartman dairesinde bakılabilecek ufak ırkların başında gelmekte olup, minik ve sevimli görünümüyle özellikle bahçesiz evler için son derece ideal ırk tır. Yavru özellikle bayanların ülkemizde talep gösterdikleri ırklar arasındadır. Meslek hayatımda tanıdığım minyatür ırklar içinde beğeni ile takip ve tavsiye ettiğim köpek ırkıdır. Yorkshire fiyat ortalamaları emsallerine oranla daha makul seviyedir.

Yorkshire Terrier Fiyat

Yorkshire terrier fiyat ülkemizde şirin sevimli cinsin satış fiyatları, erişkin olduklarında ulaştıkları ağırlıklarına göre 3.500 TL / 9.000 TL arasında fiyat aralıklarına sahip olup, sahiplenme fiyatlarındaki bu farklılık terrier ırkının erişkin olduüunda ulaşacağı ebatlar, cinsiyet ve şecere durumuna göre değişmektedir.

Yorkshire Terrier Yavru

Bahçesiz apartman dairelerinde beslenmesi yerine bir karar olmakla birlikte, erişkin olduğu dönemde ebat olarak büyümemeside artı bir avantaj sağlamaktadır. Yorkshire terrier yavru özellikle bebeklik döneminde yani anne sütünden kesilip insanoğlunun karmaşık modern yaşantısına katılmasını müteakip Can dostumuza yapması, yapmaması ve kırmızı çizgilerimizi onun dünyasından bakmak suretiyle öğretmemiz gerekmektedir.

yorkshire terrier fiyatları yorkshire terrier yorkshire terrier yorkshire terrier yorkshire terrier yorkshire terrier teacup teacup yorkshire terrier yorkshire terrier yavru yorkshire terrier yavru yorkshire terrier yavru yorkshire terrier yavru yorkshire terrier yorkshire terrier fiyatları yorkshire terrier fiyat yorkshire terrier fiyat yorkshire terrier fiyatları

Özellikleri

Ülkemizde maltese terrier ırkından sonra en fazla talep gören yavru ırkı konumdadır. Bu sevimli ve şirin ırkın özellikle bayanlar tarafından tercih görmesinin nedeni tamamen cana yakınlığı, sadakati ve en önemlisi de bayan nidasında süslenmesi ve süslendiğinde zarif bayan görünümünde olmasıdır. Minik ve sevimli görünümüyle özellikle bahçesiz evler için son derece idealdir.

Özellikle bayanların talep gösterdikleri ırklar içindedir. Çok uzun, ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına dökülür. Yavruların vücutta ve kuyruğunda çelik mavisi diğer yerlerinde ten rengidir, siyah ve ten rengi doğar. Teacup yorkiler düz kafa yapısı, orta uzunlukta burun yapısına, siyah buruna ve düzenli dişlere sahiptir.

Gözleri mutlu ifadeyle bakar. Kulaklar "V" şeklinde dik ya da yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Bacaklar yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Irkın baştaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve mama kabına girmesini engellemek için tepede toplanmasını gerektirecek kadar sık ve uzundur.

Karakteri, içinde olduğu ufak boyutlarının farkında değil gibi yaşar. Her zaman maceraya ve belaya hazırdır. Bu küçük köpek oldukça cesur, enerjik, sadık ve zekidir. Sahibine karşı sevgi dolu ancak bazen yabancılara karşı mesafelidir. Küçük hayvanlar ve yabancı köpeklere karşı saldırgan olabilir.

Onun boyutlarına saygı duyacak olgun çocuklarla arası daha iyidir, bazen inatçı olsa da eğitimi kolaydır. Irk insana fazla bağlıdır ve bol sevgi ve ilgi ister. Mükemmel bekçi köpeğidir, her ne kadar boyutu itibari ile ufak tefek olsa da kapı zilli gibidir. Şaşırdığında, korkutulduğunda ya da kızdırıldığında ısırabilir. Yine de genelde şirin ve tatlı köpek olmakla birlikte tuvalet eğitiminde zorluk çıkarabilir. Bu küçük köpekler aşırı korumacı havayla büyütülmemelidir, teacup yavru aksi halde nevrotik olabilirler.

Yaşam ortamı, yorkshire terrier yavru apartman hayatı için ideal seçenektir. Evde oldukça aktif olup, soğuğa karşı hassastır. Egzersiz ihtiyacı olarak fazla egzersize gereksinim duymaz. Yine de düzenli egzersizin keyfini çıkarmaktan da geri durmayacaktır.

Bakımı

Bakımı, düzenli bakım gereklidir. Kürkün günlük taranmaya ihtiyacı vardır. Baştaki tüyler tokayla toplanabilir. Dişleri düzenli olarak temizlenmelidir. Bu ırk neredeyse hiç tüy dökmez. Irk kökeni olarak yaklaşık yüz yaşında olup, ancak madenlerdeki sıçanların yanı sıra çiftlik çevresindeki porsuk ve tilki avı için geliştirilen bu ırk üreticisi Kuzey İngiltereli işçiler ırkın gelişiminde kullandıkları köpekler konusunda kayıt tutmuş olsaşarda, Yorkshire bölgesindeki yün atölyelerinde çalışmaya gelen İskoçyalılar görünüşe bakılırsa Skye ve Clydesdale başta olmak üzere çeşitli terrierleri ile birlikte gelmişlerdir.

Bu köpekler uzun tüylü Leeds Terrieri gibi bölgesel tiplerle çiftleştirilmiştir. Malta Terrieri, Siyah Ten Rengi Manchester ve Dandie Dinmont Terrierleri de bu kanlara katkıda bulunmuş olabilir. Başta, bugünkünden çok daha büyük görünüme sahipti. Seçici üretimle bugünkü boyutlarına düşürülmüştür. İlk Yorkshire, bugünkü standardıyla, 1870'de köpek yarışmalarına çıkarılmıştır.

İletişim

Yorkshire Terrier üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Hoca

facebook yorkshire terrier twitter süs köpekleri süs köpekelri youtube kanalı bursa köpek çiftliği instagram yorkshire terrier

Ana Sayfa